COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 830 952 292TRONDHEIM

ADEKVAT EIENDOM AS

Stiftet 2023
Driftsinntekter selskap 2025
4.6 mill kr
↘ 0,8 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
2.2 mill kr
Positivt resultat
Eiendeler
28.7 mill kr
Totalkapital
Ansatte
-
Nr. 13 515 av 69 892 i bransjen

ADEKVAT EIENDOM AS er et aksjeselskap registrert i TRONDHEIM med organisasjonsnummer 830952292. Selskapet ble stiftet i 2023.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
−0,8 %
Omsetningen falt fra 2024 til 2025. Det er 3,4 prosentpoeng under medianen i bransjen.
Driftsmargin
57,3 %
Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 34,8 %, altså 22,5 prosentpoeng lavere enn selskapet.
Egenkapitalandel
88,6 %
Egenkapitalen utgjorde 88,6 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av ADEKVAT EIENDOM AS

I 2025 hadde ADEKVAT EIENDOM AS en omsetning på 4 557 259 kr, et driftsresultat på 2 612 433 kr, et årsresultat på 2 245 775 kr. Selskapets totale eiendeler var 28 743 078 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 25 460 663 kr.

Omsetningen har økt med 13 % fra 4 029 740 kr i 2023 til 4 557 259 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er ADEKVAT EIENDOM AS nr. 85 323 av 288 887 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 13 515 av 69 892 innen næringsgruppe 68 (tosifret NACE-kode), nr. 2 976 av 10 133 i Trondheim. Det plasserer selskapet blant de 30 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 2 av 3 regnskapsår mellom 2023 og 2025. Det beste året var 2025 med 2 245 775 kr i årsresultat.

Ved utgangen av 2025 var 11 % av eiendelene finansiert med gjeld (3 282 416 kr), og egenkapitalen var 25 460 663 kr.

Selskapet ledes av Rolf Einar Nielsen som daglig leder, Rolf Einar Nielsen som styreleder. Totalt er det registrert 6 roller i ADEKVAT EIENDOM AS.

De største eierne i ADEKVAT EIENDOM AS er NIELSEN-GRUPPEN AS (100 %).

ADEKVAT EIENDOM AS er registrert i Enhetsregisteret 7. mars 2023, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
830952292
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
7. mars 2023
Stiftelsesdato
16. februar 2023
Næringskode
68.200
Antall ansatte
-

Forretningsadresse

Ingvald Ystgaards veg 23
7047 TRONDHEIM
Norge

Kontakt

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten ADEKVAT EIENDOM AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
4 557 259 NOK
Driftsresultat
2 612 433 NOK
Årsresultat
2 245 775 NOK
Sum eiendeler
28 743 078 NOK
Sum egenkapital
25 460 663 NOK
Ansatte
-
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst-0,8 %+2,6 %
Driftsmargin+57,3 %+34,8 %

Nr. 13 515 av 69 892 selskaper i næringsgruppe 68 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    To styremedlemmer i fellesskap.
  • signatur
    Rolf Einar Nielsen
  • signatur
    Rolf Einar Nielsen
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 1. juli 2026
Se juridiske detaljer
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål7 svar
Hva er organisasjonsnummeret til ADEKVAT EIENDOM AS?
Organisasjonsnummeret til ADEKVAT EIENDOM AS er 830952292.
Hvor holder ADEKVAT EIENDOM AS til?
ADEKVAT EIENDOM AS holder til i Ingvald Ystgaards veg 23, 7047 TRONDHEIM.
Hvem er daglig leder i ADEKVAT EIENDOM AS?
Daglig leder i ADEKVAT EIENDOM AS er Rolf Einar Nielsen.
Hva er omsetningen til ADEKVAT EIENDOM AS?
ADEKVAT EIENDOM AS hadde en omsetning på 4,6 millioner NOK i 2025.
Går ADEKVAT EIENDOM AS med overskudd?
Ja, ADEKVAT EIENDOM AS hadde et positivt årsresultat på 2,2 millioner NOK i 2025.
Hvor stor er ADEKVAT EIENDOM AS?
Etter omsetning er ADEKVAT EIENDOM AS nr. 13 515 av 69 892 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble ADEKVAT EIENDOM AS stiftet?
ADEKVAT EIENDOM AS ble stiftet 2023.