AJOUR REGNSKAP AS
AJOUR REGNSKAP AS er et aksjeselskap registrert i VOLDA med organisasjonsnummer 840880192. Selskapet ble stiftet i 1986.
Dette bør du vite
Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.
- Omsetningsutvikling
- −1,2 %
- Omsetningen falt fra 2024 til 2025. Det er 6,1 prosentpoeng under medianen i bransjen.
- Driftsmargin
- 4,4 %
- Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 10,7 %, altså 6,3 prosentpoeng høyere enn selskapet.
- Egenkapitalandel
- 51,2 %
- Egenkapitalen utgjorde 51,2 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.
Analyse av AJOUR REGNSKAP AS
I 2025 hadde AJOUR REGNSKAP AS en omsetning på 5 559 109 kr, et driftsresultat på 245 926 kr, et årsresultat på 186 752 kr. Selskapets totale eiendeler var 2 262 069 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 1 158 588 kr.
Omsetningen har økt med 72 % fra 3 226 000 kr i 2016 til 5 559 109 kr i 2025.
Målt i omsetning for 2025 er AJOUR REGNSKAP AS nr. 76 482 av 288 642 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 1 202 av 4 070 innen næringsgruppe 69 (tosifret NACE-kode), nr. 83 av 418 i Volda. Det plasserer selskapet blant de 27 % største i Norge.
Selskapet har levert positivt årsresultat i 10 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2016 med 258 000 kr i årsresultat.
Ved utgangen av 2025 var 49 % av eiendelene finansiert med gjeld (1 103 481 kr), og egenkapitalen var 1 158 588 kr. Kontantbeholdningen ved årsslutt var −13 000 kr.
AJOUR REGNSKAP AS har 6 ansatte.
Selskapet ledes av Merete Rotevatn som daglig leder, Bodil Magny Molvik Rotevatn som styreleder. Totalt er det registrert 6 roller i AJOUR REGNSKAP AS.
De største eierne i AJOUR REGNSKAP AS er Bodil Magny Molvik Rotevatn (50 %), ROTEVATN DOTTERSELSKAP AS (50 %).
AJOUR REGNSKAP AS er registrert i Enhetsregisteret 19. februar 1995, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.
Grunnleggende informasjon
- Organisasjonsnummer
- 840880192
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Registreringsdato
- 19. februar 1995
- Stiftelsesdato
- 22. januar 1986
- Næringskode
- 69.202
- Antall ansatte
- 6
Forretningsadresse
Kontakt
Selskapsregnskap (2025)
Tallene gjelder den juridiske enheten AJOUR REGNSKAP AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.
- Driftsinntekter
- 5 559 109 NOK
- Driftsresultat
- 245 926 NOK
- Årsresultat
- 186 752 NOK
- Sum eiendeler
- 2 262 069 NOK
- Sum egenkapital
- 1 158 588 NOK
- Ansatte
- 6
Sammenlignet med bransjen
Nr. 1 202 av 4 070 selskaper i næringsgruppe 69 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.
Signaturrett
- signaturMerete Rotevatn
- signaturBodil Magny Molvik Rotevatn
- signaturMerete Rotevatn
Registerstatus
Utforsk mer
Hvem eier AJOUR REGNSKAP AS?
Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.
Åpne eiernettverketLignende bedrifter
Samme bransje, lokalt der det finnes
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret
Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.
Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.
Ofte stilte spørsmål8 svar
- Hva er organisasjonsnummeret til AJOUR REGNSKAP AS?
- Organisasjonsnummeret til AJOUR REGNSKAP AS er 840880192.
- Hvor holder AJOUR REGNSKAP AS til?
- AJOUR REGNSKAP AS holder til i Hamnegata 10, 6100 VOLDA.
- Hvem er daglig leder i AJOUR REGNSKAP AS?
- Daglig leder i AJOUR REGNSKAP AS er Merete Rotevatn.
- Hva er omsetningen til AJOUR REGNSKAP AS?
- AJOUR REGNSKAP AS hadde en omsetning på 5,6 millioner NOK i 2025.
- Hvor mange ansatte har AJOUR REGNSKAP AS?
- AJOUR REGNSKAP AS har 6 ansatte.
- Går AJOUR REGNSKAP AS med overskudd?
- Ja, AJOUR REGNSKAP AS hadde et positivt årsresultat på 186 752 NOK i 2025.
- Hvor stor er AJOUR REGNSKAP AS?
- Etter omsetning er AJOUR REGNSKAP AS nr. 1 202 av 4 070 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
- Når ble AJOUR REGNSKAP AS stiftet?
- AJOUR REGNSKAP AS ble stiftet 1986.
