COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 932 901 013ASK

ANEMOS AS

Stiftet 2024
Driftsinntekter selskap 2025
849k kr
↗ 8,6 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
610k kr
Positivt resultat
Eiendeler
1.2 mill kr
Totalkapital
Ansatte
-
Nr. 4 734 av 12 707 i bransjen

ANEMOS AS er et aksjeselskap registrert i ASK med organisasjonsnummer 932901013. Selskapet ble stiftet i 2024.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
8,6 %
Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 9,2 prosentpoeng over medianen i bransjen.
Driftsmargin
76 %
Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 8,3 %, altså 67,7 prosentpoeng lavere enn selskapet.
Egenkapitalandel
82 %
Egenkapitalen utgjorde 82 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av ANEMOS AS

I 2025 hadde ANEMOS AS en omsetning på 849 319 kr, et driftsresultat på 645 659 kr, et årsresultat på 609 609 kr. Selskapets totale eiendeler var 1 225 917 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 1 004 914 kr.

Omsetningen har økt med 9 % fra 781 773 kr i 2024 til 849 319 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er ANEMOS AS nr. 171 010 av 288 749 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 4 734 av 12 707 innen næringsgruppe 70 (tosifret NACE-kode), nr. 623 av 1 130 i Askøy. Det plasserer selskapet blant de 60 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 2 av 2 regnskapsår mellom 2024 og 2025. Det beste året var 2025 med 609 609 kr i årsresultat.

Ved utgangen av 2025 var 18 % av eiendelene finansiert med gjeld (221 003 kr), og egenkapitalen var 1 004 914 kr.

Selskapet ledes av Tore Vindenes som daglig leder, Tore Vindenes som styreleder. Totalt er det registrert 3 roller i ANEMOS AS.

De største eierne i ANEMOS AS er Tore Vindenes (66,7 %), Nichola Jane Vindenes (33,3 %).

ANEMOS AS er registrert i Enhetsregisteret 26. januar 2024, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
932901013
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
26. januar 2024
Stiftelsesdato
2. januar 2024
Næringskode
70.200
Antall ansatte
-

Forretningsadresse

Askvegen 290
5307 ASK
Norge

Kontakt

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten ANEMOS AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
849 319 NOK
Driftsresultat
645 659 NOK
Årsresultat
609 609 NOK
Sum eiendeler
1 225 917 NOK
Sum egenkapital
1 004 914 NOK
Ansatte
-
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst+8,6 %-0,6 %
Driftsmargin+76,0 %+8,3 %

Nr. 4 734 av 12 707 selskaper i næringsgruppe 70 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    Styrets leder eller nestleder hver for seg.
  • signatur
    Tore Vindenes
  • signatur
    Tore Vindenes
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 23. juli 2026
Se juridiske detaljer

Hvem eier ANEMOS AS?

Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.

Åpne eiernettverket

Lignende bedrifter

Samme bransje, lokalt der det finnes

Utforsk
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål7 svar
Hva er organisasjonsnummeret til ANEMOS AS?
Organisasjonsnummeret til ANEMOS AS er 932901013.
Hvor holder ANEMOS AS til?
ANEMOS AS holder til i Askvegen 290, 5307 ASK.
Hvem er daglig leder i ANEMOS AS?
Daglig leder i ANEMOS AS er Tore Vindenes.
Hva er omsetningen til ANEMOS AS?
ANEMOS AS hadde en omsetning på 849 319 NOK i 2025.
Går ANEMOS AS med overskudd?
Ja, ANEMOS AS hadde et positivt årsresultat på 609 609 NOK i 2025.
Hvor stor er ANEMOS AS?
Etter omsetning er ANEMOS AS nr. 4 734 av 12 707 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble ANEMOS AS stiftet?
ANEMOS AS ble stiftet 2024.