COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 980 016 560STAVERN

ANVIK GÅRD AS

Stiftet 1998
Driftsinntekter selskap 2025
3.0 mill kr
↗ 2,5 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
-80k kr
Negativt resultat
Eiendeler
609k kr
Totalkapital
Ansatte
-
Nr. 5 057 av 8 178 i bransjen

ANVIK GÅRD AS er et aksjeselskap registrert i STAVERN med organisasjonsnummer 980016560. Selskapet ble stiftet i 1998.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
2,5 %
Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 2,5 prosentpoeng under medianen i bransjen.
Driftsmargin
−2,1 %
Driften ga negativ margin i 2025. Bransjemedianen var 1,7 %, altså 3,8 prosentpoeng høyere enn selskapet.
Egenkapitalandel
14,7 %
Egenkapitalen utgjorde 14,7 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av ANVIK GÅRD AS

I 2025 hadde ANVIK GÅRD AS en omsetning på 3 025 695 kr, et negativt driftsresultat på 64 737 kr, et årsresultat på −79 796 kr. Selskapets totale eiendeler var 608 546 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 89 374 kr.

Omsetningen har gått ned med 25 % fra 4 044 000 kr i 2016 til 3 025 695 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er ANVIK GÅRD AS nr. 104 876 av 288 642 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 5 057 av 8 178 innen næringsgruppe 56 (tosifret NACE-kode), nr. 916 av 2 645 i Larvik. Det plasserer selskapet blant de 37 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 3 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2020 med 177 000 kr i årsresultat.

Ved utgangen av 2025 var 85 % av eiendelene finansiert med gjeld (519 172 kr), og egenkapitalen var 89 374 kr.

Selskapet ledes av Sigmund Anvik som daglig leder, Sigmund Anvik som styreleder. Totalt er det registrert 4 roller i ANVIK GÅRD AS.

De største eierne i ANVIK GÅRD AS er Kristin Hammer Anvik (50 %), Sigmund Anvik (50 %).

ANVIK GÅRD AS er registrert i Enhetsregisteret 20. august 1998, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
980016560
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
20. august 1998
Stiftelsesdato
15. juni 1998
Næringskode
56.110
Antall ansatte
-

Forretningsadresse

Anvikveien 17
3294 STAVERN
Norge

Kontakt

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten ANVIK GÅRD AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
3 025 695 NOK
Driftsresultat
−64 737 NOK
Årsresultat
−79 796 NOK
Sum eiendeler
608 546 NOK
Sum egenkapital
89 374 NOK
Ansatte
-
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst+2,5 %+5,0 %
Driftsmargin-2,1 %+1,7 %

Nr. 5 057 av 8 178 selskaper i næringsgruppe 56 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    Styrets leder alene.
  • signatur
    Sigmund Anvik
  • signatur
    Sigmund Anvik
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 18. oktober 2026
Se juridiske detaljer

Hvem eier ANVIK GÅRD AS?

Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.

Åpne eiernettverket

Lignende bedrifter

Samme bransje, lokalt der det finnes

Utforsk
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål7 svar
Hva er organisasjonsnummeret til ANVIK GÅRD AS?
Organisasjonsnummeret til ANVIK GÅRD AS er 980016560.
Hvor holder ANVIK GÅRD AS til?
ANVIK GÅRD AS holder til i Anvikveien 17, 3294 STAVERN.
Hvem er daglig leder i ANVIK GÅRD AS?
Daglig leder i ANVIK GÅRD AS er Sigmund Anvik.
Hva er omsetningen til ANVIK GÅRD AS?
ANVIK GÅRD AS hadde en omsetning på 3,0 millioner NOK i 2025.
Går ANVIK GÅRD AS med overskudd?
Nei, ANVIK GÅRD AS hadde et negativt årsresultat (underskudd) på 79 796 NOK i 2025.
Hvor stor er ANVIK GÅRD AS?
Etter omsetning er ANVIK GÅRD AS nr. 5 057 av 8 178 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble ANVIK GÅRD AS stiftet?
ANVIK GÅRD AS ble stiftet 1998.