BRINGEDAL HOLDING AS
BRINGEDAL HOLDING AS er et aksjeselskap registrert i ÅRDAL I RYFYLKE med organisasjonsnummer 933946754. Selskapet ble stiftet i 1982.
Dette bør du vite
Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.
- Omsetningsutvikling
- 7,4 %
- Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 4,6 prosentpoeng over medianen i bransjen.
- Driftsmargin
- −621,5 %
- Driften ga negativ margin i 2025. Bransjemedianen var 4 %, altså 625,5 prosentpoeng høyere enn selskapet.
- Egenkapitalandel
- 98,4 %
- Egenkapitalen utgjorde 98,4 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.
Analyse av BRINGEDAL HOLDING AS
I 2025 hadde BRINGEDAL HOLDING AS en omsetning på 128 880 kr, et negativt driftsresultat på 801 036 kr, et årsresultat på −125 452 kr. Selskapets totale eiendeler var 9 565 626 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 9 412 360 kr.
Omsetningen har gått ned med 99 % fra 18 401 000 kr i 2016 til 128 880 kr i 2025.
Målt i omsetning for 2025 er BRINGEDAL HOLDING AS nr. 237 774 av 288 807 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 17 335 av 18 994 innen næringsgruppe 43 (tosifret NACE-kode), nr. 126 av 151 i Hjelmeland. Det plasserer selskapet blant de 83 % største i Norge.
Selskapet har levert positivt årsresultat i 7 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2019 med 5 408 000 kr i årsresultat.
Ved utgangen av 2025 var 2 % av eiendelene finansiert med gjeld (153 265 kr), og egenkapitalen var 9 412 360 kr.
Selskapet ledes av Per Birger Bringedal som daglig leder, Per Birger Bringedal som styreleder. Totalt er det registrert 5 roller i BRINGEDAL HOLDING AS.
De største eierne i BRINGEDAL HOLDING AS er Per Birger Bringedal (79 %), Johan Emil Bringedal (10,9 %).
BRINGEDAL HOLDING AS er registrert i Enhetsregisteret 19. februar 1995, registrert i Foretaksregisteret.
Grunnleggende informasjon
- Organisasjonsnummer
- 933946754
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Registreringsdato
- 19. februar 1995
- Stiftelsesdato
- 28. desember 1982
- Næringskode
- 43.210
- Antall ansatte
- -
Forretningsadresse
Kontakt
Selskapsregnskap (2025)
Tallene gjelder den juridiske enheten BRINGEDAL HOLDING AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.
- Driftsinntekter
- 128 880 NOK
- Driftsresultat
- −801 036 NOK
- Årsresultat
- −125 452 NOK
- Sum eiendeler
- 9 565 626 NOK
- Sum egenkapital
- 9 412 360 NOK
- Ansatte
- -
Sammenlignet med bransjen
Nr. 17 335 av 18 994 selskaper i næringsgruppe 43 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.
Signaturrett
- signaturStyrets leder alene.
- signaturPer Birger Bringedal
- signaturPer Birger Bringedal
Registerstatus
Utforsk mer
Hvem eier BRINGEDAL HOLDING AS?
Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.
Åpne eiernettverketLignende bedrifter
Samme bransje, lokalt der det finnes
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret
Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.
Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.
Ofte stilte spørsmål7 svar
- Hva er organisasjonsnummeret til BRINGEDAL HOLDING AS?
- Organisasjonsnummeret til BRINGEDAL HOLDING AS er 933946754.
- Hvor holder BRINGEDAL HOLDING AS til?
- BRINGEDAL HOLDING AS holder til i Svadbergvegen 133, 4137 ÅRDAL I RYFYLKE.
- Hvem er daglig leder i BRINGEDAL HOLDING AS?
- Daglig leder i BRINGEDAL HOLDING AS er Per Birger Bringedal.
- Hva er omsetningen til BRINGEDAL HOLDING AS?
- BRINGEDAL HOLDING AS hadde en omsetning på 128 880 NOK i 2025.
- Går BRINGEDAL HOLDING AS med overskudd?
- Nei, BRINGEDAL HOLDING AS hadde et negativt årsresultat (underskudd) på 125 452 NOK i 2025.
- Hvor stor er BRINGEDAL HOLDING AS?
- Etter omsetning er BRINGEDAL HOLDING AS nr. 17 335 av 18 994 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
- Når ble BRINGEDAL HOLDING AS stiftet?
- BRINGEDAL HOLDING AS ble stiftet 1982.
