COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 944 978 682TRONDHEIM

BUVIK ELEKTRO AS

Stiftet 198754 ansatte
Driftsinntekter selskap 2025
73.8 mill kr
↗ 9,1 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
442k kr
Positivt resultat
Eiendeler
22.8 mill kr
Totalkapital
Ansatte
54
Nr. 761 av 18 998 i bransjen

BUVIK ELEKTRO AS er et aksjeselskap registrert i TRONDHEIM med organisasjonsnummer 944978682. Selskapet ble stiftet i 1987.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
9,1 %
Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 6,3 prosentpoeng over medianen i bransjen.
Driftsmargin
0,6 %
Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 4 %, altså 3,4 prosentpoeng høyere enn selskapet.
Egenkapitalandel
27,8 %
Egenkapitalen utgjorde 27,8 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av BUVIK ELEKTRO AS

I 2025 hadde BUVIK ELEKTRO AS en omsetning på 73 803 392 kr, et driftsresultat på 412 676 kr, et årsresultat på 442 359 kr. Selskapets totale eiendeler var 22 816 572 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 6 335 346 kr.

Omsetningen har gått ned med 18 % fra 89 775 000 kr i 2016 til 73 803 392 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er BUVIK ELEKTRO AS nr. 11 452 av 288 887 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 761 av 18 998 innen næringsgruppe 43 (tosifret NACE-kode), nr. 399 av 10 133 i Trondheim. Det plasserer selskapet blant de 4 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 9 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2020 med 12 333 000 kr i årsresultat.

Antall ansatte har økt fra 60 i 2016 til 62 i 2017.

Ved utgangen av 2025 var 72 % av eiendelene finansiert med gjeld (16 481 227 kr), og egenkapitalen var 6 335 346 kr.

BUVIK ELEKTRO AS har 54 ansatte.

Selskapet ledes av Geir Sverre Bellingmo som daglig leder, Lars Ole Hageskal som styreleder. Totalt er det registrert 5 roller i BUVIK ELEKTRO AS.

De største eierne i BUVIK ELEKTRO AS er NIMLAS NORWAY AS (100 %).

BUVIK ELEKTRO AS er registrert i Enhetsregisteret 19. februar 1995, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
944978682
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
19. februar 1995
Stiftelsesdato
1. juli 1987
Næringskode
43.210
Antall ansatte
54

Forretningsadresse

Klæbuveien 196A
7037 TRONDHEIM
Norge

Kontakt

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten BUVIK ELEKTRO AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
73 803 392 NOK
Driftsresultat
412 676 NOK
Årsresultat
442 359 NOK
Sum eiendeler
22 816 572 NOK
Sum egenkapital
6 335 346 NOK
Ansatte
54
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst+9,1 %+2,8 %
Driftsmargin+0,6 %+4,0 %

Nr. 761 av 18 998 selskaper i næringsgruppe 43 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    Styrets leder og ett styremedlem i fellesskap.
  • signatur
    Geir Sverre Bellingmo
  • signatur
    Lars Ole Hageskal
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 25. mai 2026
Se juridiske detaljer
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål8 svar
Hva er organisasjonsnummeret til BUVIK ELEKTRO AS?
Organisasjonsnummeret til BUVIK ELEKTRO AS er 944978682.
Hvor holder BUVIK ELEKTRO AS til?
BUVIK ELEKTRO AS holder til i Klæbuveien 196A, 7037 TRONDHEIM.
Hvem er daglig leder i BUVIK ELEKTRO AS?
Daglig leder i BUVIK ELEKTRO AS er Geir Sverre Bellingmo.
Hva er omsetningen til BUVIK ELEKTRO AS?
BUVIK ELEKTRO AS hadde en omsetning på 73,8 millioner NOK i 2025.
Hvor mange ansatte har BUVIK ELEKTRO AS?
BUVIK ELEKTRO AS har 54 ansatte.
Går BUVIK ELEKTRO AS med overskudd?
Ja, BUVIK ELEKTRO AS hadde et positivt årsresultat på 442 359 NOK i 2025.
Hvor stor er BUVIK ELEKTRO AS?
Etter omsetning er BUVIK ELEKTRO AS nr. 761 av 18 998 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble BUVIK ELEKTRO AS stiftet?
BUVIK ELEKTRO AS ble stiftet 1987.