EIENDOM & UTVIKLING AS
EIENDOM & UTVIKLING AS er et aksjeselskap registrert i DRAMMEN med organisasjonsnummer 997379500. Selskapet ble stiftet i 2011.
Dette bør du vite
Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.
- Omsetningsutvikling
- 31,9 %
- Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 29,3 prosentpoeng over medianen i bransjen.
- Driftsmargin
- 4,9 %
- Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 34,8 %, altså 29,9 prosentpoeng høyere enn selskapet.
- Egenkapitalandel
- 98,8 %
- Egenkapitalen utgjorde 98,8 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.
Analyse av EIENDOM & UTVIKLING AS
I 2025 hadde EIENDOM & UTVIKLING AS en omsetning på 899 682 kr, et driftsresultat på 43 934 kr, et årsresultat på 42 217 kr. Selskapets totale eiendeler var 7 967 394 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 7 875 493 kr.
Omsetningen har økt med 8897 % fra 10 000 kr i 2016 til 899 682 kr i 2025.
Målt i omsetning for 2025 er EIENDOM & UTVIKLING AS nr. 168 402 av 288 887 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 35 684 av 69 892 innen næringsgruppe 68 (tosifret NACE-kode), nr. 3 041 av 5 118 i Drammen. Det plasserer selskapet blant de 59 % største i Norge.
Selskapet har levert positivt årsresultat i 2 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2021 med 5 672 000 kr i årsresultat.
Ved utgangen av 2025 var 1 % av eiendelene finansiert med gjeld (91 901 kr), og egenkapitalen var 7 875 493 kr.
Selskapet ledes av Terje Ottesen som styreleder. Totalt er det registrert 4 roller i EIENDOM & UTVIKLING AS.
De største eierne i EIENDOM & UTVIKLING AS er AS OBAS (100 %).
EIENDOM & UTVIKLING AS er registrert i Enhetsregisteret 3. november 2011, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.
Grunnleggende informasjon
- Organisasjonsnummer
- 997379500
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Registreringsdato
- 3. november 2011
- Stiftelsesdato
- 25. august 2011
- Næringskode
- 68.120
- Antall ansatte
- -
Forretningsadresse
Kontakt
Selskapsregnskap (2025)
Tallene gjelder den juridiske enheten EIENDOM & UTVIKLING AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.
- Driftsinntekter
- 899 682 NOK
- Driftsresultat
- 43 934 NOK
- Årsresultat
- 42 217 NOK
- Sum eiendeler
- 7 967 394 NOK
- Sum egenkapital
- 7 875 493 NOK
- Ansatte
- -
Sammenlignet med bransjen
Nr. 35 684 av 69 892 selskaper i næringsgruppe 68 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.
Signaturrett
- signaturDaglig leder og styrets leder i fellesskap.
- signaturTerje Ottesen
- signaturKarl Andreas Tømmeraas
Registerstatus
Utforsk mer
Hvem eier EIENDOM & UTVIKLING AS?
Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.
Åpne eiernettverketLignende bedrifter
Samme bransje, lokalt der det finnes
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret
Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.
Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.
Ofte stilte spørsmål6 svar
- Hva er organisasjonsnummeret til EIENDOM & UTVIKLING AS?
- Organisasjonsnummeret til EIENDOM & UTVIKLING AS er 997379500.
- Hvor holder EIENDOM & UTVIKLING AS til?
- EIENDOM & UTVIKLING AS holder til i Dråpen 16, 3036 DRAMMEN.
- Hva er omsetningen til EIENDOM & UTVIKLING AS?
- EIENDOM & UTVIKLING AS hadde en omsetning på 899 682 NOK i 2025.
- Går EIENDOM & UTVIKLING AS med overskudd?
- Ja, EIENDOM & UTVIKLING AS hadde et positivt årsresultat på 42 217 NOK i 2025.
- Hvor stor er EIENDOM & UTVIKLING AS?
- Etter omsetning er EIENDOM & UTVIKLING AS nr. 35 684 av 69 892 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
- Når ble EIENDOM & UTVIKLING AS stiftet?
- EIENDOM & UTVIKLING AS ble stiftet 2011.
