COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 979 754 582OSLO

FRI FLYT AS

Stiftet 199815 ansatte
Driftsinntekter selskap 2025
31.2 mill kr
↘ 1,5 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
-13.0 mill kr
Negativt resultat
Eiendeler
29.2 mill kr
Totalkapital
Ansatte
15
Nr. 272 av 1 595 i bransjen

FRI FLYT AS er et aksjeselskap registrert i OSLO med organisasjonsnummer 979754582. Selskapet ble stiftet i 1998.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
−1,5 %
Omsetningen falt fra 2024 til 2025. Det er 3,9 prosentpoeng under medianen i bransjen.
Driftsmargin
−50,6 %
Driften ga negativ margin i 2025. Bransjemedianen var 4,2 %, altså 54,8 prosentpoeng høyere enn selskapet.
Egenkapitalandel
29,5 %
Egenkapitalen utgjorde 29,5 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av FRI FLYT AS

I 2025 hadde FRI FLYT AS en omsetning på 31 227 000 kr, et negativt driftsresultat på 15 798 000 kr, et årsresultat på −13 038 000 kr. Selskapets totale eiendeler var 29 217 000 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 8 615 000 kr.

Omsetningen har gått ned med 15 % fra 36 937 000 kr i 2016 til 31 227 000 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er FRI FLYT AS nr. 23 097 av 288 807 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 272 av 1 595 innen næringsgruppe 58 (tosifret NACE-kode), nr. 5 413 av 50 685 i Oslo. Det plasserer selskapet blant de 8 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 6 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2021 med 3 600 000 kr i årsresultat.

Ved utgangen av 2025 var 71 % av eiendelene finansiert med gjeld (20 602 000 kr), og egenkapitalen var 8 615 000 kr.

FRI FLYT AS har 15 ansatte.

Selskapet ledes av Anne Julie Saue som daglig leder, Øyulf Knapstad Hjertenes som styreleder. Totalt er det registrert 6 roller i FRI FLYT AS.

De største eierne i FRI FLYT AS er SCHIBSTED MEDIA AS (100 %).

FRI FLYT AS er registrert i Enhetsregisteret 15. april 1998, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
979754582
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
15. april 1998
Stiftelsesdato
3. april 1998
Næringskode
58.190
Antall ansatte
15

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten FRI FLYT AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
31 227 000 NOK
Driftsresultat
−15 798 000 NOK
Årsresultat
−13 038 000 NOK
Sum eiendeler
29 217 000 NOK
Sum egenkapital
8 615 000 NOK
Ansatte
15
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst-1,5 %+2,4 %
Driftsmargin-50,6 %+4,2 %

Nr. 272 av 1 595 selskaper i næringsgruppe 58 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    Daglig leder og styrets leder i fellesskap.
  • signatur
    Anne Julie Saue
  • signatur
    Øyulf Knapstad Hjertenes
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 25. juli 2026
Se juridiske detaljer

Hvem eier FRI FLYT AS?

Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.

Åpne eiernettverket

Lignende bedrifter

Samme bransje, lokalt der det finnes

Utforsk
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål8 svar
Hva er organisasjonsnummeret til FRI FLYT AS?
Organisasjonsnummeret til FRI FLYT AS er 979754582.
Hvor holder FRI FLYT AS til?
FRI FLYT AS holder til i Akersgata 55, 0180 OSLO.
Hvem er daglig leder i FRI FLYT AS?
Daglig leder i FRI FLYT AS er Anne Julie Saue.
Hva er omsetningen til FRI FLYT AS?
FRI FLYT AS hadde en omsetning på 31,2 millioner NOK i 2025.
Hvor mange ansatte har FRI FLYT AS?
FRI FLYT AS har 15 ansatte.
Går FRI FLYT AS med overskudd?
Nei, FRI FLYT AS hadde et negativt årsresultat (underskudd) på 13,0 millioner NOK i 2025.
Hvor stor er FRI FLYT AS?
Etter omsetning er FRI FLYT AS nr. 272 av 1 595 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble FRI FLYT AS stiftet?
FRI FLYT AS ble stiftet 1998.