HAUKEBØE TRANSPORT AS
HAUKEBØE TRANSPORT AS er et aksjeselskap registrert i SANDTORG med organisasjonsnummer 928037657. Selskapet ble stiftet i 1976.
Dette bør du vite
Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.
- Omsetningsutvikling
- 1 %
- Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 4,7 prosentpoeng under medianen i bransjen.
- Driftsmargin
- 9,7 %
- Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 3,9 %, altså 5,8 prosentpoeng lavere enn selskapet.
- Egenkapitalandel
- 18,8 %
- Egenkapitalen utgjorde 18,8 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.
Analyse av HAUKEBØE TRANSPORT AS
I 2025 hadde HAUKEBØE TRANSPORT AS en omsetning på 48 160 796 kr, et driftsresultat på 4 683 098 kr, et årsresultat på 2 496 868 kr. Selskapets totale eiendeler var 43 312 079 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 8 152 235 kr.
Omsetningen har gått ned med 10 % fra 53 732 000 kr i 2016 til 48 160 796 kr i 2025.
Målt i omsetning for 2025 er HAUKEBØE TRANSPORT AS nr. 16 439 av 288 642 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 409 av 5 152 innen næringsgruppe 49 (tosifret NACE-kode), nr. 55 av 1 280 i Harstad. Det plasserer selskapet blant de 6 % største i Norge.
Selskapet har levert positivt årsresultat i 6 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2023 med 4 529 343 kr i årsresultat.
Ved utgangen av 2025 var 81 % av eiendelene finansiert med gjeld (35 159 844 kr), og egenkapitalen var 8 152 235 kr.
HAUKEBØE TRANSPORT AS har 23 ansatte.
Selskapet ledes av Terje Stensli som daglig leder, Markus Molander Haukebøe som styreleder. Totalt er det registrert 6 roller i HAUKEBØE TRANSPORT AS.
De største eierne i HAUKEBØE TRANSPORT AS er HAUKEBØE TRANSPORT AS (54,4 %), HAUKEBØE AS (45,6 %).
HAUKEBØE TRANSPORT AS er registrert i Enhetsregisteret 19. februar 1995, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.
Grunnleggende informasjon
- Organisasjonsnummer
- 928037657
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Registreringsdato
- 19. februar 1995
- Stiftelsesdato
- 14. januar 1976
- Næringskode
- 49.410
- Antall ansatte
- 23
Forretningsadresse
Kontakt
Selskapsregnskap (2025)
Tallene gjelder den juridiske enheten HAUKEBØE TRANSPORT AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.
- Driftsinntekter
- 48 160 796 NOK
- Driftsresultat
- 4 683 098 NOK
- Årsresultat
- 2 496 868 NOK
- Sum eiendeler
- 43 312 079 NOK
- Sum egenkapital
- 8 152 235 NOK
- Ansatte
- 23
Sammenlignet med bransjen
Nr. 409 av 5 152 selskaper i næringsgruppe 49 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.
Registerstatus
Utforsk mer
Hvem eier HAUKEBØE TRANSPORT AS?
Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.
Åpne eiernettverketLignende bedrifter
Samme bransje, lokalt der det finnes
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret
Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.
Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.
Ofte stilte spørsmål8 svar
- Hva er organisasjonsnummeret til HAUKEBØE TRANSPORT AS?
- Organisasjonsnummeret til HAUKEBØE TRANSPORT AS er 928037657.
- Hvor holder HAUKEBØE TRANSPORT AS til?
- HAUKEBØE TRANSPORT AS holder til i Haukebø, 9430 SANDTORG.
- Hvem er daglig leder i HAUKEBØE TRANSPORT AS?
- Daglig leder i HAUKEBØE TRANSPORT AS er Terje Stensli.
- Hva er omsetningen til HAUKEBØE TRANSPORT AS?
- HAUKEBØE TRANSPORT AS hadde en omsetning på 48,2 millioner NOK i 2025.
- Hvor mange ansatte har HAUKEBØE TRANSPORT AS?
- HAUKEBØE TRANSPORT AS har 23 ansatte.
- Går HAUKEBØE TRANSPORT AS med overskudd?
- Ja, HAUKEBØE TRANSPORT AS hadde et positivt årsresultat på 2,5 millioner NOK i 2025.
- Hvor stor er HAUKEBØE TRANSPORT AS?
- Etter omsetning er HAUKEBØE TRANSPORT AS nr. 409 av 5 152 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
- Når ble HAUKEBØE TRANSPORT AS stiftet?
- HAUKEBØE TRANSPORT AS ble stiftet 1976.
