COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 815 059 522ALTA

LASTING & TRANSPORT ALTA AS

Stiftet 201432 ansatte
Driftsinntekter selskap 2025
77.7 mill kr
↗ 13,0 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
3.2 mill kr
Positivt resultat
Eiendeler
54.2 mill kr
Totalkapital
Ansatte
32
Nr. 251 av 5 157 i bransjen

LASTING & TRANSPORT ALTA AS er et aksjeselskap registrert i ALTA med organisasjonsnummer 815059522. Selskapet ble stiftet i 2014.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
13 %
Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 7,3 prosentpoeng over medianen i bransjen.
Driftsmargin
5,3 %
Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 4 %, altså 1,3 prosentpoeng lavere enn selskapet.
Egenkapitalandel
51,5 %
Egenkapitalen utgjorde 51,5 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av LASTING & TRANSPORT ALTA AS

I 2025 hadde LASTING & TRANSPORT ALTA AS en omsetning på 77 701 607 kr, et driftsresultat på 4 110 643 kr, et årsresultat på 3 171 385 kr. Selskapets totale eiendeler var 54 158 247 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 27 891 388 kr.

Omsetningen har økt med 5277 % fra 1 445 000 kr i 2016 til 77 701 607 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er LASTING & TRANSPORT ALTA AS nr. 10 917 av 288 749 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 251 av 5 157 innen næringsgruppe 49 (tosifret NACE-kode), nr. 35 av 1 440 i Alta. Det plasserer selskapet blant de 4 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 10 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2024 med 5 398 058 kr i årsresultat.

Ved utgangen av 2025 var 49 % av eiendelene finansiert med gjeld (26 266 859 kr), og egenkapitalen var 27 891 388 kr.

LASTING & TRANSPORT ALTA AS har 32 ansatte.

Selskapet ledes av Charles Andre Vekve som daglig leder, Charles Andre Vekve som styreleder. Totalt er det registrert 4 roller i LASTING & TRANSPORT ALTA AS.

De største eierne i LASTING & TRANSPORT ALTA AS er Charles Andre Vekve (100 %).

LASTING & TRANSPORT ALTA AS er registrert i Enhetsregisteret 3. mars 2015, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
815059522
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
3. mars 2015
Stiftelsesdato
11. desember 2014
Næringskode
49.410
Antall ansatte
32

Forretningsadresse

Transfarelvmoen 45A
9538 ALTA
Norge

Kontakt

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten LASTING & TRANSPORT ALTA AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
77 701 607 NOK
Driftsresultat
4 110 643 NOK
Årsresultat
3 171 385 NOK
Sum eiendeler
54 158 247 NOK
Sum egenkapital
27 891 388 NOK
Ansatte
32
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst+13,0 %+5,7 %
Driftsmargin+5,3 %+4,0 %

Nr. 251 av 5 157 selskaper i næringsgruppe 49 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    Styrets leder alene.
  • signatur
    Charles Andre Vekve
  • signatur
    Charles Andre Vekve
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 13. august 2026
Se juridiske detaljer

Hvem eier LASTING & TRANSPORT ALTA AS?

Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.

Åpne eiernettverket

Lignende bedrifter

Samme bransje, lokalt der det finnes

Utforsk
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål8 svar
Hva er organisasjonsnummeret til LASTING & TRANSPORT ALTA AS?
Organisasjonsnummeret til LASTING & TRANSPORT ALTA AS er 815059522.
Hvor holder LASTING & TRANSPORT ALTA AS til?
LASTING & TRANSPORT ALTA AS holder til i Transfarelvmoen 45A, 9538 ALTA.
Hvem er daglig leder i LASTING & TRANSPORT ALTA AS?
Daglig leder i LASTING & TRANSPORT ALTA AS er Charles Andre Vekve.
Hva er omsetningen til LASTING & TRANSPORT ALTA AS?
LASTING & TRANSPORT ALTA AS hadde en omsetning på 77,7 millioner NOK i 2025.
Hvor mange ansatte har LASTING & TRANSPORT ALTA AS?
LASTING & TRANSPORT ALTA AS har 32 ansatte.
Går LASTING & TRANSPORT ALTA AS med overskudd?
Ja, LASTING & TRANSPORT ALTA AS hadde et positivt årsresultat på 3,2 millioner NOK i 2025.
Hvor stor er LASTING & TRANSPORT ALTA AS?
Etter omsetning er LASTING & TRANSPORT ALTA AS nr. 251 av 5 157 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble LASTING & TRANSPORT ALTA AS stiftet?
LASTING & TRANSPORT ALTA AS ble stiftet 2014.