COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 980 435 962STEINKJER

LUNKAN EIENDOM AS

Stiftet 1998
Driftsinntekter selskap 2025
228k kr
↘ 1,7 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
3.3 mill kr
Positivt resultat
Eiendeler
26.6 mill kr
Totalkapital
Ansatte
-
Nr. 53 971 av 69 934 i bransjen

LUNKAN EIENDOM AS er et aksjeselskap registrert i STEINKJER med organisasjonsnummer 980435962. Selskapet ble stiftet i 1998.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
−1,7 %
Omsetningen falt fra 2024 til 2025. Det er 4,3 prosentpoeng under medianen i bransjen.
Driftsmargin
67,6 %
Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 34,8 %, altså 32,8 prosentpoeng lavere enn selskapet.
Egenkapitalandel
90,3 %
Egenkapitalen utgjorde 90,3 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av LUNKAN EIENDOM AS

I 2025 hadde LUNKAN EIENDOM AS en omsetning på 227 980 kr, et driftsresultat på 154 199 kr, et årsresultat på 3 313 372 kr. Selskapets totale eiendeler var 26 571 761 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 23 998 980 kr.

Omsetningen har økt med 43 % fra 159 000 kr i 2016 til 227 980 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er LUNKAN EIENDOM AS nr. 222 052 av 288 749 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 53 971 av 69 934 innen næringsgruppe 68 (tosifret NACE-kode), nr. 784 av 1 021 i Steinkjer. Det plasserer selskapet blant de 77 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 10 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2025 med 3 313 372 kr i årsresultat.

Ved utgangen av 2025 var 10 % av eiendelene finansiert med gjeld (2 572 782 kr), og egenkapitalen var 23 998 980 kr.

Selskapet ledes av Trond Hallvard Taraldsen som styreleder. Totalt er det registrert 4 roller i LUNKAN EIENDOM AS.

De største eierne i LUNKAN EIENDOM AS er Berit Taraldsen Benum (50 %), Trond Hallvard Taraldsen (50 %).

LUNKAN EIENDOM AS er registrert i Enhetsregisteret 4. februar 1999, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
980435962
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
4. februar 1999
Stiftelsesdato
17. desember 1998
Næringskode
68.200
Antall ansatte
-

Forretningsadresse

Strandvegen 25
7713 STEINKJER
Norge

Kontakt

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten LUNKAN EIENDOM AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
227 980 NOK
Driftsresultat
154 199 NOK
Årsresultat
3 313 372 NOK
Sum eiendeler
26 571 761 NOK
Sum egenkapital
23 998 980 NOK
Ansatte
-
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst-1,7 %+2,6 %
Driftsmargin+67,6 %+34,8 %

Nr. 53 971 av 69 934 selskaper i næringsgruppe 68 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    Styrets leder alene.
  • signatur
    Trond Hallvard Taraldsen
  • signatur
    Trond Hallvard Taraldsen
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 9. mars 2026
Se juridiske detaljer
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål6 svar
Hva er organisasjonsnummeret til LUNKAN EIENDOM AS?
Organisasjonsnummeret til LUNKAN EIENDOM AS er 980435962.
Hvor holder LUNKAN EIENDOM AS til?
LUNKAN EIENDOM AS holder til i Strandvegen 25, 7713 STEINKJER.
Hva er omsetningen til LUNKAN EIENDOM AS?
LUNKAN EIENDOM AS hadde en omsetning på 227 980 NOK i 2025.
Går LUNKAN EIENDOM AS med overskudd?
Ja, LUNKAN EIENDOM AS hadde et positivt årsresultat på 3,3 millioner NOK i 2025.
Hvor stor er LUNKAN EIENDOM AS?
Etter omsetning er LUNKAN EIENDOM AS nr. 53 971 av 69 934 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble LUNKAN EIENDOM AS stiftet?
LUNKAN EIENDOM AS ble stiftet 1998.