LYNGDAL DROSJESENTRAL AS
LYNGDAL DROSJESENTRAL AS er et aksjeselskap registrert i LYNGDAL med organisasjonsnummer 932730294. Selskapet ble stiftet i 2023.
Dette bør du vite
Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.
- Omsetningsutvikling
- 22,1 %
- Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 18,8 prosentpoeng over medianen i bransjen.
- Driftsmargin
- 7,8 %
- Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 4,4 %, altså 3,4 prosentpoeng lavere enn selskapet.
- Egenkapitalandel
- 25 %
- Egenkapitalen utgjorde 25 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.
Analyse av LYNGDAL DROSJESENTRAL AS
I 2025 hadde LYNGDAL DROSJESENTRAL AS en omsetning på 19 235 037 kr, et driftsresultat på 1 502 440 kr, et årsresultat på 1 027 291 kr. Selskapets totale eiendeler var 9 028 678 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 2 254 890 kr.
Målt i omsetning for 2025 er LYNGDAL DROSJESENTRAL AS nr. 33 687 av 288 749 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 534 av 1 791 innen næringsgruppe 52 (tosifret NACE-kode), nr. 51 av 623 i Lyngdal. Det plasserer selskapet blant de 12 % største i Norge.
Selskapet har levert positivt årsresultat i 2 av 3 regnskapsår mellom 2023 og 2025. Det beste året var 2024 med 1 197 599 kr i årsresultat.
Ved utgangen av 2025 var 75 % av eiendelene finansiert med gjeld (6 773 788 kr), og egenkapitalen var 2 254 890 kr.
LYNGDAL DROSJESENTRAL AS har 34 ansatte.
Selskapet ledes av Glenn Arvid Håland som daglig leder, Svein Erik Skår som styreleder. Totalt er det registrert 8 roller i LYNGDAL DROSJESENTRAL AS.
De største eierne i LYNGDAL DROSJESENTRAL AS er Glenn Arvid Håland (50 %), Svein Erik Skår (50 %).
LYNGDAL DROSJESENTRAL AS er registrert i Enhetsregisteret 28. desember 2023, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.
Grunnleggende informasjon
- Organisasjonsnummer
- 932730294
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Registreringsdato
- 28. desember 2023
- Stiftelsesdato
- 11. november 2023
- Næringskode
- 52.211
- Antall ansatte
- 34
Forretningsadresse
Kontakt
Selskapsregnskap (2025)
Tallene gjelder den juridiske enheten LYNGDAL DROSJESENTRAL AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.
- Driftsinntekter
- 19 235 037 NOK
- Driftsresultat
- 1 502 440 NOK
- Årsresultat
- 1 027 291 NOK
- Sum eiendeler
- 9 028 678 NOK
- Sum egenkapital
- 2 254 890 NOK
- Ansatte
- 34
Sammenlignet med bransjen
Nr. 534 av 1 791 selskaper i næringsgruppe 52 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.
Signaturrett
- signaturStyrets leder eller nestleder hver for seg.
- signaturGlenn Arvid Håland
- signaturSvein Erik Skår
Registerstatus
Utforsk mer
Hvem eier LYNGDAL DROSJESENTRAL AS?
Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.
Åpne eiernettverketLignende bedrifter
Samme bransje, lokalt der det finnes
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret
Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.
Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.
Ofte stilte spørsmål8 svar
- Hva er organisasjonsnummeret til LYNGDAL DROSJESENTRAL AS?
- Organisasjonsnummeret til LYNGDAL DROSJESENTRAL AS er 932730294.
- Hvor holder LYNGDAL DROSJESENTRAL AS til?
- LYNGDAL DROSJESENTRAL AS holder til i Stamsøyveien 20, 4580 LYNGDAL.
- Hvem er daglig leder i LYNGDAL DROSJESENTRAL AS?
- Daglig leder i LYNGDAL DROSJESENTRAL AS er Glenn Arvid Håland.
- Hva er omsetningen til LYNGDAL DROSJESENTRAL AS?
- LYNGDAL DROSJESENTRAL AS hadde en omsetning på 19,2 millioner NOK i 2025.
- Hvor mange ansatte har LYNGDAL DROSJESENTRAL AS?
- LYNGDAL DROSJESENTRAL AS har 34 ansatte.
- Går LYNGDAL DROSJESENTRAL AS med overskudd?
- Ja, LYNGDAL DROSJESENTRAL AS hadde et positivt årsresultat på 1,0 millioner NOK i 2025.
- Hvor stor er LYNGDAL DROSJESENTRAL AS?
- Etter omsetning er LYNGDAL DROSJESENTRAL AS nr. 534 av 1 791 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
- Når ble LYNGDAL DROSJESENTRAL AS stiftet?
- LYNGDAL DROSJESENTRAL AS ble stiftet 2023.
