AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 927 210 703SANDNES
MC-UTSTYR BERGEN AS
Stiftet 20219 ansatte
Driftsinntekter selskap 2025
16.8 mill kr
↗ 16,9 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
1.9 mill kr
Positivt resultat
Eiendeler
8.5 mill kr
Totalkapital
Ansatte
9
Nr. 4 834 av 20 308 i bransjen
Her finner du regnskapstall og økonomisk historikk for MC-UTSTYR BERGEN AS. Tallene er hentet fra Brønnøysundregistrene og dekker perioden 2021–2025. Se også roller og eierskap.
Omsetning
16.8 mill kr
Driftsresultat
2.4 mill kr
Årsresultat
1.9 mill kr
Eiendeler
8.5 mill kr
Egenkapital
6.2 mill kr
Ansatte
9
Selskapsregnskap · NOKKilde: Regnskapsregisteret
Nøkkeltall i kontekst
Topp 13 % i Norge
Etter omsetning i 2025 er MC-UTSTYR BERGEN AS nr. 37 158 av 287 773 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 4 834 av 20 308 i sin bransje, nr. 608 av 4 012 i Sandnes.
Omsetningen økte 16,9 % fra 2024 til 2025. Medianveksten i bransjen var 4,1 %.
Driftsmarginen i 2025 var 14,4 % — over bransjemedianen (1,9 %).
Rangeringer og medianer er beregnet av COMPIDEX på grunnlag av siste tilgjengelige årsregnskap fra Brønnøysundregistrene (287 773 aktive selskaper).
Omsetning over tid
Regnskapsvaluta: NOK. Grafen viser år i samme valuta.
Resultatutvikling
Resultatregnskap
Balanse
Eiendeler
- Anleggsmidler
- 68 998 NOK
- Omløpsmidler
- 8 408 517 NOK
- Sum eiendeler
- 8 477 515 NOK
Egenkapital og gjeld
- Innskutt egenkapital
- 30 000 NOK
- Opptjent egenkapital
- 6 122 987 NOK
- Sum egenkapital
- 6 152 987 NOK
- Kortsiktig gjeld
- 2 324 528 NOK
- Sum gjeld
- 2 324 528 NOK
Historisk utvikling
| År | Omsetning | Driftsresultat | Årsresultat |
|---|---|---|---|
| 2025 | 16 775 665 NOK+17% | 2 417 897 NOK | 1 856 785 NOK |
| 2024 | 14 348 299 NOK+6% | 2 268 259 NOK | 1 743 710 NOK |
| 2023 | 13 585 153 NOK+50% | 2 180 212 NOK | 1 687 923 NOK |
| 2022 | 9 044 948 NOK+1359% | 1 722 581 NOK | 1 474 124 NOK |
| 2021 | 620 000 NOK | −640 000 NOK | −640 000 NOK |
