COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 997 051 130ÅLESUND

MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS

Stiftet 2011
Driftsinntekter selskap 2025
1.7 mill kr
↘ 7,7 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
450k kr
Positivt resultat
Eiendeler
11.0 mill kr
Totalkapital
Ansatte
-
Nr. 11 692 av 18 976 i bransjen

MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS er et aksjeselskap registrert i ÅLESUND med organisasjonsnummer 997051130. Selskapet ble stiftet i 2011.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
−7,7 %
Omsetningen falt fra 2024 til 2025. Det er 10,5 prosentpoeng under medianen i bransjen.
Driftsmargin
42,7 %
Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 4 %, altså 38,7 prosentpoeng lavere enn selskapet.
Egenkapitalandel
36,9 %
Egenkapitalen utgjorde 36,9 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS

I 2025 hadde MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS en omsetning på 1 733 847 kr, et driftsresultat på 741 077 kr, et årsresultat på 449 808 kr. Selskapets totale eiendeler var 10 993 837 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 4 057 741 kr.

Omsetningen har økt med 557 % fra 264 000 kr i 2016 til 1 733 847 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS nr. 134 621 av 288 595 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 11 692 av 18 976 innen næringsgruppe 43 (tosifret NACE-kode), nr. 1 728 av 3 429 i Ålesund. Det plasserer selskapet blant de 47 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 8 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2017 med 4 368 000 kr i årsresultat.

Ved utgangen av 2025 var 63 % av eiendelene finansiert med gjeld (6 936 096 kr), og egenkapitalen var 4 057 741 kr.

Selskapet ledes av Rolv Marius Stuen Olsen-Wiik som daglig leder, Rolv Marius Stuen Olsen-Wiik som styreleder. Totalt er det registrert 4 roller i MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS.

De største eierne i MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS er Rolv Marius Stuen Olsen-Wiik (100 %).

MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS er registrert i Enhetsregisteret 6. juli 2011, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
997051130
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
6. juli 2011
Stiftelsesdato
9. juni 2011
Næringskode
43.990
Antall ansatte
-

Forretningsadresse

Borgundfjordvegen 108
6017 ÅLESUND
Norge

Kontakt

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
1 733 847 NOK
Driftsresultat
741 077 NOK
Årsresultat
449 808 NOK
Sum eiendeler
10 993 837 NOK
Sum egenkapital
4 057 741 NOK
Ansatte
-
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst-7,7 %+2,8 %
Driftsmargin+42,7 %+4,0 %

Nr. 11 692 av 18 976 selskaper i næringsgruppe 43 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    Styret i fellesskap.
  • signatur
    Rolv Marius Stuen Olsen-Wiik
  • signatur
    Rolv Marius Stuen Olsen-Wiik
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 3. august 2026
Se juridiske detaljer

Hvem eier MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS?

Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.

Åpne eiernettverket

Lignende bedrifter

Samme bransje, lokalt der det finnes

Utforsk
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål7 svar
Hva er organisasjonsnummeret til MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS?
Organisasjonsnummeret til MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS er 997051130.
Hvor holder MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS til?
MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS holder til i Borgundfjordvegen 108, 6017 ÅLESUND.
Hvem er daglig leder i MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS?
Daglig leder i MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS er Rolv Marius Stuen Olsen-Wiik.
Hva er omsetningen til MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS?
MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS hadde en omsetning på 1,7 millioner NOK i 2025.
Går MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS med overskudd?
Ja, MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS hadde et positivt årsresultat på 449 808 NOK i 2025.
Hvor stor er MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS?
Etter omsetning er MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS nr. 11 692 av 18 976 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS stiftet?
MØRE ENTREPRENØR HOLDING AS ble stiftet 2011.