NORDIC FENDER AS
NORDIC FENDER AS er et aksjeselskap registrert i HUSNES med organisasjonsnummer 927652021. Selskapet ble stiftet i 2021.
Dette bør du vite
Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.
- Omsetningsutvikling
- 25,6 %
- Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 23,4 prosentpoeng over medianen i bransjen.
- Driftsmargin
- 4,9 %
- Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 3,1 %, altså 1,8 prosentpoeng lavere enn selskapet.
- Egenkapitalandel
- 24,8 %
- Egenkapitalen utgjorde 24,8 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.
Analyse av NORDIC FENDER AS
I 2025 hadde NORDIC FENDER AS en omsetning på 39 380 284 kr, et driftsresultat på 1 916 947 kr, et årsresultat på 1 344 743 kr. Selskapets totale eiendeler var 17 650 068 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 4 385 263 kr.
Omsetningen har økt med 1496 % fra 2 467 000 kr i 2021 til 39 380 284 kr i 2025.
Målt i omsetning for 2025 er NORDIC FENDER AS nr. 19 250 av 288 749 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 2 642 av 14 131 innen næringsgruppe 46 (tosifret NACE-kode), nr. 39 av 621 i Kvinnherad. Det plasserer selskapet blant de 7 % største i Norge.
Selskapet har levert positivt årsresultat i 3 av 5 regnskapsår mellom 2021 og 2025. Det beste året var 2023 med 2 584 418 kr i årsresultat.
Ved utgangen av 2025 var 75 % av eiendelene finansiert med gjeld (13 264 805 kr), og egenkapitalen var 4 385 263 kr.
Selskapet ledes av Åsmund Lauvsnes Lilleaas som daglig leder, Styrk Bekkenes som styreleder. Totalt er det registrert 8 roller i NORDIC FENDER AS.
De største eierne i NORDIC FENDER AS er HAVSTRØM AS (14,2 %).
NORDIC FENDER AS er registrert i Enhetsregisteret 4. september 2021, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.
Grunnleggende informasjon
- Organisasjonsnummer
- 927652021
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Registreringsdato
- 4. september 2021
- Stiftelsesdato
- 25. juli 2021
- Næringskode
- 46.180
- Antall ansatte
- -
Forretningsadresse
Kontakt
Selskapsregnskap (2025)
Tallene gjelder den juridiske enheten NORDIC FENDER AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.
- Driftsinntekter
- 39 380 284 NOK
- Driftsresultat
- 1 916 947 NOK
- Årsresultat
- 1 344 743 NOK
- Sum eiendeler
- 17 650 068 NOK
- Sum egenkapital
- 4 385 263 NOK
- Ansatte
- -
Sammenlignet med bransjen
Nr. 2 642 av 14 131 selskaper i næringsgruppe 46 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.
Signaturrett
- signaturStyrets leder og ett styremedlem i fellesskap.
- signaturÅsmund Lauvsnes Lilleaas
- signaturStyrk Bekkenes
Registerstatus
Utforsk mer
Hvem eier NORDIC FENDER AS?
Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.
Åpne eiernettverketLignende bedrifter
Samme bransje, lokalt der det finnes
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret
Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.
Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.
Ofte stilte spørsmål7 svar
- Hva er organisasjonsnummeret til NORDIC FENDER AS?
- Organisasjonsnummeret til NORDIC FENDER AS er 927652021.
- Hvor holder NORDIC FENDER AS til?
- NORDIC FENDER AS holder til i Bogsnes 25, 5460 HUSNES.
- Hvem er daglig leder i NORDIC FENDER AS?
- Daglig leder i NORDIC FENDER AS er Åsmund Lauvsnes Lilleaas.
- Hva er omsetningen til NORDIC FENDER AS?
- NORDIC FENDER AS hadde en omsetning på 39,4 millioner NOK i 2025.
- Går NORDIC FENDER AS med overskudd?
- Ja, NORDIC FENDER AS hadde et positivt årsresultat på 1,3 millioner NOK i 2025.
- Hvor stor er NORDIC FENDER AS?
- Etter omsetning er NORDIC FENDER AS nr. 2 642 av 14 131 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
- Når ble NORDIC FENDER AS stiftet?
- NORDIC FENDER AS ble stiftet 2021.
