COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 881 120 372SORTLAND

NORDKRAN AS

Stiftet 1999
Driftsinntekter selskap 2025
77k kr
↘ 79,3 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
-16k kr
Negativt resultat
Eiendeler
17k kr
Totalkapital
Ansatte
-
Nr. 2 937 av 3 463 i bransjen

NORDKRAN AS er et aksjeselskap registrert i SORTLAND med organisasjonsnummer 881120372. Selskapet ble stiftet i 1999.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
−79,3 %
Omsetningen falt fra 2024 til 2025. Det er 84,2 prosentpoeng under medianen i bransjen.
Driftsmargin
−19,5 %
Driften ga negativ margin i 2025. Bransjemedianen var 6,4 %, altså 25,9 prosentpoeng høyere enn selskapet.
Egenkapitalandel
−13 066,2 %
Egenkapitalen utgjorde −13 066,2 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av NORDKRAN AS

I 2025 hadde NORDKRAN AS en omsetning på 77 043 kr, et negativt driftsresultat på 15 056 kr, et årsresultat på −15 587 kr. Selskapets totale eiendeler var 16 581 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde −2 166 501 kr.

Omsetningen har gått ned med 94 % fra 1 332 000 kr i 2016 til 77 043 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er NORDKRAN AS nr. 249 138 av 288 642 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 2 937 av 3 463 innen næringsgruppe 77 (tosifret NACE-kode), nr. 583 av 661 i Sortland. Det plasserer selskapet blant de 87 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 2 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2023 med 517 867 kr i årsresultat.

Ved utgangen av 2025 var 13 166 % av eiendelene finansiert med gjeld (2 183 083 kr), og egenkapitalen var −2 166 501 kr.

Selskapet ledes av Ulf Ovik som daglig leder, Ulf Ovik som styreleder. Totalt er det registrert 4 roller i NORDKRAN AS.

De største eierne i NORDKRAN AS er VARDEN AS (100 %).

NORDKRAN AS er registrert i Enhetsregisteret 5. oktober 1999, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
881120372
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
5. oktober 1999
Stiftelsesdato
28. september 1999
Næringskode
77.320
Antall ansatte
-

Forretningsadresse

Vesterålsgata 58
8400 SORTLAND
Norge

Kontakt

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten NORDKRAN AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
77 043 NOK
Driftsresultat
−15 056 NOK
Årsresultat
−15 587 NOK
Sum eiendeler
16 581 NOK
Sum egenkapital
−2 166 501 NOK
Ansatte
-
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst-79,3 %+4,9 %
Driftsmargin-19,5 %+6,4 %

Nr. 2 937 av 3 463 selskaper i næringsgruppe 77 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    Styrets leder alene.
  • signatur
    Ulf Ovik
  • signatur
    Ulf Ovik
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 18. oktober 2026
Se juridiske detaljer

Hvem eier NORDKRAN AS?

Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.

Åpne eiernettverket

Lignende bedrifter

Samme bransje, lokalt der det finnes

Utforsk
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål7 svar
Hva er organisasjonsnummeret til NORDKRAN AS?
Organisasjonsnummeret til NORDKRAN AS er 881120372.
Hvor holder NORDKRAN AS til?
NORDKRAN AS holder til i Vesterålsgata 58, 8400 SORTLAND.
Hvem er daglig leder i NORDKRAN AS?
Daglig leder i NORDKRAN AS er Ulf Ovik.
Hva er omsetningen til NORDKRAN AS?
NORDKRAN AS hadde en omsetning på 77 043 NOK i 2025.
Går NORDKRAN AS med overskudd?
Nei, NORDKRAN AS hadde et negativt årsresultat (underskudd) på 15 587 NOK i 2025.
Hvor stor er NORDKRAN AS?
Etter omsetning er NORDKRAN AS nr. 2 937 av 3 463 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble NORDKRAN AS stiftet?
NORDKRAN AS ble stiftet 1999.