RIVAL AS
RIVAL AS er et aksjeselskap registrert i VESTBY med organisasjonsnummer 968358987. Selskapet ble stiftet i 1993.
Dette bør du vite
Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.
- Omsetningsutvikling
- −1 %
- Omsetningen falt fra 2024 til 2025. Det er 3,1 prosentpoeng under medianen i bransjen.
- Driftsmargin
- −21,7 %
- Driften ga negativ margin i 2025. Bransjemedianen var 2,6 %, altså 24,3 prosentpoeng høyere enn selskapet.
- Egenkapitalandel
- 24,8 %
- Egenkapitalen utgjorde 24,8 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.
Analyse av RIVAL AS
I 2025 hadde RIVAL AS en omsetning på 25 439 724 kr, et negativt driftsresultat på 5 520 320 kr, et årsresultat på −5 716 034 kr. Selskapets totale eiendeler var 9 732 355 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 2 412 883 kr.
Omsetningen har gått ned med 28 % fra 35 359 000 kr i 2016 til 25 439 724 kr i 2025.
Målt i omsetning for 2025 er RIVAL AS nr. 27 169 av 288 595 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 60 av 438 innen næringsgruppe 31 (tosifret NACE-kode), nr. 111 av 1 106 i Vestby. Det plasserer selskapet blant de 10 % største i Norge.
Selskapet har levert positivt årsresultat i 7 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2021 med 2 487 000 kr i årsresultat.
Ved utgangen av 2025 var 75 % av eiendelene finansiert med gjeld (7 319 473 kr), og egenkapitalen var 2 412 883 kr.
RIVAL AS har 17 ansatte.
Selskapet ledes av Remi Bhaskar Greiner som daglig leder, Arne Jørgen Bergmål som styreleder. Totalt er det registrert 5 roller i RIVAL AS.
De største eierne i RIVAL AS er Birger Torleif Grønland (50,8 %), Johnny Hope-Grønland (24,6 %), Rita Block (14,6 %).
RIVAL AS er registrert i Enhetsregisteret 20. februar 1995, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.
Grunnleggende informasjon
- Organisasjonsnummer
- 968358987
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Registreringsdato
- 20. februar 1995
- Stiftelsesdato
- 14. desember 1993
- Næringskode
- 31.000
- Antall ansatte
- 17
Forretningsadresse
Kontakt
Selskapsregnskap (2025)
Tallene gjelder den juridiske enheten RIVAL AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.
- Driftsinntekter
- 25 439 724 NOK
- Driftsresultat
- −5 520 320 NOK
- Årsresultat
- −5 716 034 NOK
- Sum eiendeler
- 9 732 355 NOK
- Sum egenkapital
- 2 412 883 NOK
- Ansatte
- 17
Sammenlignet med bransjen
Nr. 60 av 438 selskaper i næringsgruppe 31 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.
Signaturrett
- signaturTre styremedlemmer i fellesskap. Daglig leder og styrets leder i fellesskap.
- signaturRemi Bhaskar Greiner
- signaturArne Jørgen Bergmål
Registerstatus
Utforsk mer
Hvem eier RIVAL AS?
Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.
Åpne eiernettverketLignende bedrifter
Samme bransje, lokalt der det finnes
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret
Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.
Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.
Ofte stilte spørsmål8 svar
- Hva er organisasjonsnummeret til RIVAL AS?
- Organisasjonsnummeret til RIVAL AS er 968358987.
- Hvor holder RIVAL AS til?
- RIVAL AS holder til i Hvitstenveien 280, 1542 VESTBY.
- Hvem er daglig leder i RIVAL AS?
- Daglig leder i RIVAL AS er Remi Bhaskar Greiner.
- Hva er omsetningen til RIVAL AS?
- RIVAL AS hadde en omsetning på 25,4 millioner NOK i 2025.
- Hvor mange ansatte har RIVAL AS?
- RIVAL AS har 17 ansatte.
- Går RIVAL AS med overskudd?
- Nei, RIVAL AS hadde et negativt årsresultat (underskudd) på 5,7 millioner NOK i 2025.
- Hvor stor er RIVAL AS?
- Etter omsetning er RIVAL AS nr. 60 av 438 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
- Når ble RIVAL AS stiftet?
- RIVAL AS ble stiftet 1993.
