COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 924 548 401ASKER

SAGA VEKST AS

Stiftet 1985
Driftsinntekter selskap 2025
30.9 mill kr
↘ 26,4 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
29.0 mill kr
Positivt resultat
Eiendeler
71.4 mill kr
Totalkapital
Ansatte
0
Nr. 214 av 4 073 i bransjen

SAGA VEKST AS er et aksjeselskap registrert i ASKER med organisasjonsnummer 924548401. Selskapet ble stiftet i 1985.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
−26,4 %
Omsetningen falt fra 2024 til 2025. Det er 31,3 prosentpoeng under medianen i bransjen.
Driftsmargin
98,5 %
Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 10,7 %, altså 87,8 prosentpoeng lavere enn selskapet.
Egenkapitalandel
70,3 %
Egenkapitalen utgjorde 70,3 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av SAGA VEKST AS

I 2025 hadde SAGA VEKST AS en omsetning på 30 887 803 kr, et driftsresultat på 30 427 760 kr, et årsresultat på 28 970 889 kr. Selskapets totale eiendeler var 71 365 630 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 50 200 069 kr.

Omsetningen har økt med 122 % fra 13 929 000 kr i 2016 til 30 887 803 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er SAGA VEKST AS nr. 23 289 av 288 749 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 214 av 4 073 innen næringsgruppe 69 (tosifret NACE-kode), nr. 369 av 5 641 i Asker. Det plasserer selskapet blant de 9 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 10 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2025 med 28 970 889 kr i årsresultat.

Antall ansatte har gått ned fra 16 i 2016 til 0 i 2025.

Ved utgangen av 2025 var 30 % av eiendelene finansiert med gjeld (21 165 561 kr), og egenkapitalen var 50 200 069 kr.

Selskapet ledes av Øyvind Isebakke som daglig leder, Simon Frede Dahl som styreleder. Totalt er det registrert 5 roller i SAGA VEKST AS.

De største eierne i SAGA VEKST AS er VEKSTBYGGEREN AS (34,6 %), SIMON DAHL AS (19,9 %).

SAGA VEKST AS er registrert i Enhetsregisteret 19. februar 1995, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
924548401
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
19. februar 1995
Stiftelsesdato
10. september 1985
Næringskode
69.202
Antall ansatte
-

Forretningsadresse

Solbråveien 41
1383 ASKER
Norge

Kontakt

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten SAGA VEKST AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
30 887 803 NOK
Driftsresultat
30 427 760 NOK
Årsresultat
28 970 889 NOK
Sum eiendeler
71 365 630 NOK
Sum egenkapital
50 200 069 NOK
Ansatte
0
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst-26,4 %+4,9 %
Driftsmargin+98,5 %+10,7 %

Nr. 214 av 4 073 selskaper i næringsgruppe 69 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    Simon Frede Dahl
  • signatur
    Styrets leder og ett styremedlem i fellesskap.
  • signatur
    Øyvind Isebakke
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 12. april 2026
Se juridiske detaljer
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål7 svar
Hva er organisasjonsnummeret til SAGA VEKST AS?
Organisasjonsnummeret til SAGA VEKST AS er 924548401.
Hvor holder SAGA VEKST AS til?
SAGA VEKST AS holder til i Solbråveien 41, 1383 ASKER.
Hvem er daglig leder i SAGA VEKST AS?
Daglig leder i SAGA VEKST AS er Øyvind Isebakke.
Hva er omsetningen til SAGA VEKST AS?
SAGA VEKST AS hadde en omsetning på 30,9 millioner NOK i 2025.
Går SAGA VEKST AS med overskudd?
Ja, SAGA VEKST AS hadde et positivt årsresultat på 29,0 millioner NOK i 2025.
Hvor stor er SAGA VEKST AS?
Etter omsetning er SAGA VEKST AS nr. 214 av 4 073 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble SAGA VEKST AS stiftet?
SAGA VEKST AS ble stiftet 1985.