SINTEF VENTURE IV AS
SINTEF VENTURE IV AS er et aksjeselskap registrert i TRONDHEIM med organisasjonsnummer 912844889. Selskapet ble stiftet i 2013.
Dette bør du vite
Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.
- Driftsmargin
- −1 102,8 %
- Driften ga negativ margin i 2025. Bransjemedianen var 55,3 %, altså 1 158,1 prosentpoeng høyere enn selskapet.
- Egenkapitalandel
- 99,9 %
- Egenkapitalen utgjorde 99,9 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.
- Aktiv ledelse og styre
- 3 personer
- COMPIDEX finner 3 unike personer med aktive registrerte roller i selskapet.
Analyse av SINTEF VENTURE IV AS
I 2025 hadde SINTEF VENTURE IV AS en omsetning på 221 716 kr, et negativt driftsresultat på 2 445 186 kr, et årsresultat på −2 428 140 kr. Selskapets totale eiendeler var 88 171 807 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 88 068 497 kr.
Målt i omsetning for 2025 er SINTEF VENTURE IV AS nr. 222 963 av 288 887 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 2 057 av 4 404 innen næringsgruppe 64 (tosifret NACE-kode), nr. 7 623 av 10 133 i Trondheim. Det plasserer selskapet blant de 78 % største i Norge.
Selskapet har levert positivt årsresultat i 0 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2023 med −2 149 824 kr i årsresultat.
Ved utgangen av 2025 var 0 % av eiendelene finansiert med gjeld (103 310 kr), og egenkapitalen var 88 068 497 kr.
Selskapet ledes av Rune Rudolf Haglund som styreleder. Totalt er det registrert 5 roller i SINTEF VENTURE IV AS.
De største eierne i SINTEF VENTURE IV AS er SINTEF VENTURE INVEST AS (47,8 %), European Invest Fund (45 %).
SINTEF VENTURE IV AS er registrert i Enhetsregisteret 5. desember 2013, registrert i Foretaksregisteret.
Grunnleggende informasjon
- Organisasjonsnummer
- 912844889
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Registreringsdato
- 5. desember 2013
- Stiftelsesdato
- 26. november 2013
- Næringskode
- 64.312
- Antall ansatte
- -
Forretningsadresse
Kontakt
Selskapsregnskap (2025)
Tallene gjelder den juridiske enheten SINTEF VENTURE IV AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.
- Driftsinntekter
- 221 716 NOK
- Driftsresultat
- −2 445 186 NOK
- Årsresultat
- −2 428 140 NOK
- Sum eiendeler
- 88 171 807 NOK
- Sum egenkapital
- 88 068 497 NOK
- Ansatte
- -
Sammenlignet med bransjen
Nr. 2 057 av 4 404 selskaper i næringsgruppe 64 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.
Signaturrett
- signaturStyrets leder alene.
- signaturRune Rudolf Haglund
- signaturKnut Sverre Solberg
Registerstatus
Utforsk mer
Hvem eier SINTEF VENTURE IV AS?
Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.
Åpne eiernettverketLignende bedrifter
Samme bransje, lokalt der det finnes
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret
Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.
Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.
Ofte stilte spørsmål6 svar
- Hva er organisasjonsnummeret til SINTEF VENTURE IV AS?
- Organisasjonsnummeret til SINTEF VENTURE IV AS er 912844889.
- Hvor holder SINTEF VENTURE IV AS til?
- SINTEF VENTURE IV AS holder til i Strindvegen 4, 7034 TRONDHEIM.
- Hva er omsetningen til SINTEF VENTURE IV AS?
- SINTEF VENTURE IV AS hadde en omsetning på 221 716 NOK i 2025.
- Går SINTEF VENTURE IV AS med overskudd?
- Nei, SINTEF VENTURE IV AS hadde et negativt årsresultat (underskudd) på 2,4 millioner NOK i 2025.
- Hvor stor er SINTEF VENTURE IV AS?
- Etter omsetning er SINTEF VENTURE IV AS nr. 2 057 av 4 404 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
- Når ble SINTEF VENTURE IV AS stiftet?
- SINTEF VENTURE IV AS ble stiftet 2013.
