STEINEVIK AS
STEINEVIK AS er et aksjeselskap registrert i BEKKJARVIK med organisasjonsnummer 920422381. Selskapet ble stiftet i 2018.
Dette bør du vite
Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.
- Omsetningsutvikling
- −34,2 %
- Omsetningen falt fra 2024 til 2025. Det er 47,6 prosentpoeng under medianen i bransjen.
- Driftsmargin
- 47,8 %
- Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 11 %, altså 36,8 prosentpoeng lavere enn selskapet.
- Egenkapitalandel
- 77,8 %
- Egenkapitalen utgjorde 77,8 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.
Analyse av STEINEVIK AS
I 2025 hadde STEINEVIK AS en omsetning på 80 296 437 kr, et driftsresultat på 38 409 497 kr, et årsresultat på 31 041 507 kr. Selskapets totale eiendeler var 180 726 902 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 140 546 417 kr.
Målt i omsetning for 2025 er STEINEVIK AS nr. 10 614 av 288 887 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 319 av 3 111 innen næringsgruppe 03 (tosifret NACE-kode), nr. 52 av 519 i Austevoll. Det plasserer selskapet blant de 4 % største i Norge.
Selskapet har levert positivt årsresultat i 7 av 8 regnskapsår mellom 2018 og 2025. Det beste året var 2022 med 40 557 213 kr i årsresultat.
Ved utgangen av 2025 var 22 % av eiendelene finansiert med gjeld (40 180 486 kr), og egenkapitalen var 140 546 417 kr.
Selskapet ledes av Kai Eliassen som daglig leder, Andreas Kiplesund som styreleder. Totalt er det registrert 6 roller i STEINEVIK AS.
De største eierne i STEINEVIK AS er KNESTER AS (100 %).
STEINEVIK AS er registrert i Enhetsregisteret 12. februar 2018, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.
Grunnleggende informasjon
- Organisasjonsnummer
- 920422381
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Registreringsdato
- 12. februar 2018
- Stiftelsesdato
- 12. januar 2018
- Næringskode
- 03.110
- Antall ansatte
- -
Forretningsadresse
Kontakt
Selskapsregnskap (2025)
Tallene gjelder den juridiske enheten STEINEVIK AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.
- Driftsinntekter
- 80 296 437 NOK
- Driftsresultat
- 38 409 497 NOK
- Årsresultat
- 31 041 507 NOK
- Sum eiendeler
- 180 726 902 NOK
- Sum egenkapital
- 140 546 417 NOK
- Ansatte
- -
Sammenlignet med bransjen
Nr. 319 av 3 111 selskaper i næringsgruppe 03 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.
Signaturrett
- signaturAndreas Kiplesund
- signaturEster Stenevik Eliassen
- signaturDaniel Stenevik
Registerstatus
Utforsk mer
Hvem eier STEINEVIK AS?
Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.
Åpne eiernettverketLignende bedrifter
Samme bransje, lokalt der det finnes
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret
Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.
Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.
Ofte stilte spørsmål7 svar
- Hva er organisasjonsnummeret til STEINEVIK AS?
- Organisasjonsnummeret til STEINEVIK AS er 920422381.
- Hvor holder STEINEVIK AS til?
- STEINEVIK AS holder til i Rabbholmen 1, 5397 BEKKJARVIK.
- Hvem er daglig leder i STEINEVIK AS?
- Daglig leder i STEINEVIK AS er Kai Eliassen.
- Hva er omsetningen til STEINEVIK AS?
- STEINEVIK AS hadde en omsetning på 80,3 millioner NOK i 2025.
- Går STEINEVIK AS med overskudd?
- Ja, STEINEVIK AS hadde et positivt årsresultat på 31,0 millioner NOK i 2025.
- Hvor stor er STEINEVIK AS?
- Etter omsetning er STEINEVIK AS nr. 319 av 3 111 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
- Når ble STEINEVIK AS stiftet?
- STEINEVIK AS ble stiftet 2018.
