COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 989 102 028SKJÅK

TANNLEGE YTRE AS

Stiftet 20055 ansatte
Driftsinntekter selskap 2025
4.1 mill kr
↗ 11,5 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
544k kr
Positivt resultat
Eiendeler
2.4 mill kr
Totalkapital
Ansatte
5
Nr. 2 591 av 8 847 i bransjen

TANNLEGE YTRE AS er et aksjeselskap registrert i SKJÅK med organisasjonsnummer 989102028. Selskapet ble stiftet i 2005.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
11,5 %
Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 8,2 prosentpoeng over medianen i bransjen.
Driftsmargin
15,1 %
Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 7,8 %, altså 7,3 prosentpoeng lavere enn selskapet.
Egenkapitalandel
76,4 %
Egenkapitalen utgjorde 76,4 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av TANNLEGE YTRE AS

I 2025 hadde TANNLEGE YTRE AS en omsetning på 4 059 355 kr, et driftsresultat på 611 732 kr, et årsresultat på 543 736 kr. Selskapets totale eiendeler var 2 372 535 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 1 811 654 kr.

Omsetningen har økt med 26 % fra 3 213 000 kr i 2016 til 4 059 355 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er TANNLEGE YTRE AS nr. 90 612 av 288 642 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 2 591 av 8 847 innen næringsgruppe 86 (tosifret NACE-kode), nr. 40 av 135 i Skjåk. Det plasserer selskapet blant de 32 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 9 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2025 med 543 736 kr i årsresultat.

Antall ansatte har gått ned fra 5 i 2016 til 4 i 2022.

Ved utgangen av 2025 var 24 % av eiendelene finansiert med gjeld (560 881 kr), og egenkapitalen var 1 811 654 kr.

TANNLEGE YTRE AS har 5 ansatte.

Selskapet ledes av Sevald Ytre som daglig leder, Sevald Ytre som styreleder. Totalt er det registrert 4 roller i TANNLEGE YTRE AS.

De største eierne i TANNLEGE YTRE AS er Torstein Ytre (80 %), Sevald Ytre (20 %).

TANNLEGE YTRE AS er registrert i Enhetsregisteret 7. januar 2006, registrert i Foretaksregisteret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
989102028
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
7. januar 2006
Stiftelsesdato
1. desember 2005
Næringskode
86.230
Antall ansatte
5

Forretningsadresse

Skjåk Kjøpesenter
2690 SKJÅK
Norge

Kontakt

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten TANNLEGE YTRE AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
4 059 355 NOK
Driftsresultat
611 732 NOK
Årsresultat
543 736 NOK
Sum eiendeler
2 372 535 NOK
Sum egenkapital
1 811 654 NOK
Ansatte
5
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst+11,5 %+3,3 %
Driftsmargin+15,1 %+7,8 %

Nr. 2 591 av 8 847 selskaper i næringsgruppe 86 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    Styrets leder alene eller styrets leder og ett styremedlem i fellesskap.
  • signatur
    Sevald Ytre
  • signatur
    Sevald Ytre
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 25. juni 2026
Se juridiske detaljer
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål8 svar
Hva er organisasjonsnummeret til TANNLEGE YTRE AS?
Organisasjonsnummeret til TANNLEGE YTRE AS er 989102028.
Hvor holder TANNLEGE YTRE AS til?
TANNLEGE YTRE AS holder til i Skjåk Kjøpesenter, 2690 SKJÅK.
Hvem er daglig leder i TANNLEGE YTRE AS?
Daglig leder i TANNLEGE YTRE AS er Sevald Ytre.
Hva er omsetningen til TANNLEGE YTRE AS?
TANNLEGE YTRE AS hadde en omsetning på 4,1 millioner NOK i 2025.
Hvor mange ansatte har TANNLEGE YTRE AS?
TANNLEGE YTRE AS har 5 ansatte.
Går TANNLEGE YTRE AS med overskudd?
Ja, TANNLEGE YTRE AS hadde et positivt årsresultat på 543 736 NOK i 2025.
Hvor stor er TANNLEGE YTRE AS?
Etter omsetning er TANNLEGE YTRE AS nr. 2 591 av 8 847 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble TANNLEGE YTRE AS stiftet?
TANNLEGE YTRE AS ble stiftet 2005.