COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 996 871 592ØVRE ERVIK

VESETH AS

Stiftet 201119 ansatte
Driftsinntekter selskap 2025
27.5 mill kr
↗ 29,8 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
1.5 mill kr
Positivt resultat
Eiendeler
9.5 mill kr
Totalkapital
Ansatte
19
Nr. 790 av 12 058 i bransjen

VESETH AS er et aksjeselskap registrert i ØVRE ERVIK med organisasjonsnummer 996871592. Selskapet ble stiftet i 2011.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
29,8 %
Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 27,9 prosentpoeng over medianen i bransjen.
Driftsmargin
7,2 %
Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 7,5 %, altså 0,3 prosentpoeng høyere enn selskapet.
Egenkapitalandel
19,6 %
Egenkapitalen utgjorde 19,6 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av VESETH AS

I 2025 hadde VESETH AS en omsetning på 27 480 137 kr, et driftsresultat på 1 987 598 kr, et årsresultat på 1 493 903 kr. Selskapets totale eiendeler var 9 470 066 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 1 853 761 kr.

Omsetningen har økt med 337 % fra 6 284 000 kr i 2016 til 27 480 137 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er VESETH AS nr. 25 538 av 288 807 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 790 av 12 058 innen næringsgruppe 71 (tosifret NACE-kode), nr. 1 378 av 14 761 i Bergen. Det plasserer selskapet blant de 9 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 8 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2018 med 1 640 000 kr i årsresultat.

Ved utgangen av 2025 var 80 % av eiendelene finansiert med gjeld (7 616 305 kr), og egenkapitalen var 1 853 761 kr.

VESETH AS har 19 ansatte.

Selskapet ledes av Stian Andre Veseth som daglig leder, Håkon Helmersen som styreleder. Totalt er det registrert 6 roller i VESETH AS.

De største eierne i VESETH AS er SUBMARA HOLDING AS (100 %).

VESETH AS er registrert i Enhetsregisteret 2. mai 2011, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
996871592
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
2. mai 2011
Stiftelsesdato
20. mars 2011
Næringskode
71.121
Antall ansatte
19

Forretningsadresse

Nedre Åstveit 12
5106 ØVRE ERVIK
Norge

Kontakt

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten VESETH AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
27 480 137 NOK
Driftsresultat
1 987 598 NOK
Årsresultat
1 493 903 NOK
Sum eiendeler
9 470 066 NOK
Sum egenkapital
1 853 761 NOK
Ansatte
19
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst+29,8 %+1,9 %
Driftsmargin+7,2 %+7,5 %

Nr. 790 av 12 058 selskaper i næringsgruppe 71 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    To styremedlemmer i fellesskap.
  • signatur
    Stian Andre Veseth
  • signatur
    Håkon Helmersen
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 18. oktober 2026
Se juridiske detaljer
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål8 svar
Hva er organisasjonsnummeret til VESETH AS?
Organisasjonsnummeret til VESETH AS er 996871592.
Hvor holder VESETH AS til?
VESETH AS holder til i Nedre Åstveit 12, 5106 ØVRE ERVIK.
Hvem er daglig leder i VESETH AS?
Daglig leder i VESETH AS er Stian Andre Veseth.
Hva er omsetningen til VESETH AS?
VESETH AS hadde en omsetning på 27,5 millioner NOK i 2025.
Hvor mange ansatte har VESETH AS?
VESETH AS har 19 ansatte.
Går VESETH AS med overskudd?
Ja, VESETH AS hadde et positivt årsresultat på 1,5 millioner NOK i 2025.
Hvor stor er VESETH AS?
Etter omsetning er VESETH AS nr. 790 av 12 058 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble VESETH AS stiftet?
VESETH AS ble stiftet 2011.