WESTCON RESOURCES FLORØ AS
WESTCON RESOURCES FLORØ AS er et aksjeselskap registrert i FLORØ med organisasjonsnummer 940748585. Selskapet ble stiftet i 1986.
Dette bør du vite
Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.
- Omsetningsutvikling
- 23,6 %
- Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 19,7 prosentpoeng over medianen i bransjen.
- Driftsmargin
- −0,8 %
- Driften ga negativ margin i 2025. Bransjemedianen var 5,5 %, altså 6,3 prosentpoeng høyere enn selskapet.
- Egenkapitalandel
- 52 %
- Egenkapitalen utgjorde 52 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.
Analyse av WESTCON RESOURCES FLORØ AS
I 2025 hadde WESTCON RESOURCES FLORØ AS en omsetning på 203 135 271 kr, et negativt driftsresultat på 1 660 343 kr, et årsresultat på 362 977 kr. Selskapets totale eiendeler var 114 830 729 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 59 733 223 kr.
Omsetningen har økt med 187 % fra 70 801 000 kr i 2016 til 203 135 271 kr i 2025.
Målt i omsetning for 2025 er WESTCON RESOURCES FLORØ AS nr. 4 474 av 288 887 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 51 av 1 958 innen næringsgruppe 33 (tosifret NACE-kode), nr. 25 av 889 i Kinn. Det plasserer selskapet blant de 2 % største i Norge.
Selskapet har levert positivt årsresultat i 6 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2016 med 2 853 000 kr i årsresultat.
Ved utgangen av 2025 var 48 % av eiendelene finansiert med gjeld (55 097 507 kr), og egenkapitalen var 59 733 223 kr.
WESTCON RESOURCES FLORØ AS har 249 ansatte.
Selskapet ledes av Even Rønnekleiv som daglig leder, Øystein Matre som styreleder. Totalt er det registrert 11 roller i WESTCON RESOURCES FLORØ AS.
De største eierne i WESTCON RESOURCES FLORØ AS er WESTCON GROUP AS (100 %).
WESTCON RESOURCES FLORØ AS er registrert i Enhetsregisteret 12. mars 1995, registrert i Foretaksregisteret, registrert i MVA-registeret.
Grunnleggende informasjon
- Organisasjonsnummer
- 940748585
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Registreringsdato
- 12. mars 1995
- Stiftelsesdato
- 13. august 1986
- Næringskode
- 33.150
- Antall ansatte
- 249
Forretningsadresse
Kontakt
Selskapsregnskap (2025)
Tallene gjelder den juridiske enheten WESTCON RESOURCES FLORØ AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.
- Driftsinntekter
- 203 135 271 NOK
- Driftsresultat
- −1 660 343 NOK
- Årsresultat
- 362 977 NOK
- Sum eiendeler
- 114 830 729 NOK
- Sum egenkapital
- 59 733 223 NOK
- Ansatte
- 249
Sammenlignet med bransjen
Nr. 51 av 1 958 selskaper i næringsgruppe 33 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.
Signaturrett
- signaturStyrets leder alene eller to styremedlemmer i fellesskap der minst en skal være aksjonærvalgt.
- signaturEven Rønnekleiv
- signaturØystein Matre
Registerstatus
Hvem eier WESTCON RESOURCES FLORØ AS?
Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.
Åpne eiernettverketLignende bedrifter
Samme bransje, lokalt der det finnes
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret
Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.
Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.
Ofte stilte spørsmål8 svar
- Hva er organisasjonsnummeret til WESTCON RESOURCES FLORØ AS?
- Organisasjonsnummeret til WESTCON RESOURCES FLORØ AS er 940748585.
- Hvor holder WESTCON RESOURCES FLORØ AS til?
- WESTCON RESOURCES FLORØ AS holder til i Ole Aaserudgata 7, 6900 FLORØ.
- Hvem er daglig leder i WESTCON RESOURCES FLORØ AS?
- Daglig leder i WESTCON RESOURCES FLORØ AS er Even Rønnekleiv.
- Hva er omsetningen til WESTCON RESOURCES FLORØ AS?
- WESTCON RESOURCES FLORØ AS hadde en omsetning på 203,1 millioner NOK i 2025.
- Hvor mange ansatte har WESTCON RESOURCES FLORØ AS?
- WESTCON RESOURCES FLORØ AS har 249 ansatte.
- Går WESTCON RESOURCES FLORØ AS med overskudd?
- Ja, WESTCON RESOURCES FLORØ AS hadde et positivt årsresultat på 362 977 NOK i 2025.
- Hvor stor er WESTCON RESOURCES FLORØ AS?
- Etter omsetning er WESTCON RESOURCES FLORØ AS nr. 51 av 1 958 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
- Når ble WESTCON RESOURCES FLORØ AS stiftet?
- WESTCON RESOURCES FLORØ AS ble stiftet 1986.
