XU CAPITAL AS
XU CAPITAL AS er et aksjeselskap registrert i HASLUM med organisasjonsnummer 994812629. Selskapet ble stiftet i 2009.
Dette bør du vite
Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.
- Omsetningsutvikling
- −19,9 %
- Omsetningen falt fra 2024 til 2025. Det er 23,2 prosentpoeng under medianen i bransjen.
- Driftsmargin
- 1,2 %
- Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 7,8 %, altså 6,6 prosentpoeng høyere enn selskapet.
- Egenkapitalandel
- 36,9 %
- Egenkapitalen utgjorde 36,9 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.
Analyse av XU CAPITAL AS
I 2025 hadde XU CAPITAL AS en omsetning på 1 467 567 kr, et driftsresultat på 16 973 kr, et årsresultat på 897 976 kr. Selskapets totale eiendeler var 37 398 758 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 13 796 700 kr.
Omsetningen har økt med 372 % fra 311 000 kr i 2016 til 1 467 567 kr i 2025.
Målt i omsetning for 2025 er XU CAPITAL AS nr. 143 546 av 288 749 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 5 252 av 8 852 innen næringsgruppe 86 (tosifret NACE-kode), nr. 4 063 av 8 583 i Bærum. Det plasserer selskapet blant de 50 % største i Norge.
Selskapet har levert positivt årsresultat i 7 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2023 med 5 864 359 kr i årsresultat.
Ved utgangen av 2025 var 63 % av eiendelene finansiert med gjeld (23 602 058 kr), og egenkapitalen var 13 796 700 kr.
Selskapet ledes av Tehua Michael Xu som daglig leder, Tehua Michael Xu som styreleder. Totalt er det registrert 7 roller i XU CAPITAL AS.
De største eierne i XU CAPITAL AS er Tehua Michael Xu (100 %).
XU CAPITAL AS er registrert i Enhetsregisteret 26. november 2009, registrert i Foretaksregisteret.
Grunnleggende informasjon
- Organisasjonsnummer
- 994812629
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Registreringsdato
- 26. november 2009
- Stiftelsesdato
- 1. september 2009
- Næringskode
- 86.210
- Antall ansatte
- -
Forretningsadresse
Kontakt
Selskapsregnskap (2025)
Tallene gjelder den juridiske enheten XU CAPITAL AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.
- Driftsinntekter
- 1 467 567 NOK
- Driftsresultat
- 16 973 NOK
- Årsresultat
- 897 976 NOK
- Sum eiendeler
- 37 398 758 NOK
- Sum egenkapital
- 13 796 700 NOK
- Ansatte
- -
Sammenlignet med bransjen
Nr. 5 252 av 8 852 selskaper i næringsgruppe 86 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.
Signaturrett
- signaturStyrets leder alene.
- signaturTehua Michael Xu
- signaturTehua Michael Xu
Registerstatus
Utforsk mer
Hvem eier XU CAPITAL AS?
Se aksjeeiere, eierandeler og forbindelser i det interaktive eiernettverket.
Åpne eiernettverketLignende bedrifter
Samme bransje, lokalt der det finnes
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret
Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.
Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.
Ofte stilte spørsmål7 svar
- Hva er organisasjonsnummeret til XU CAPITAL AS?
- Organisasjonsnummeret til XU CAPITAL AS er 994812629.
- Hvor holder XU CAPITAL AS til?
- XU CAPITAL AS holder til i Kirkeveien 133D, 1344 HASLUM.
- Hvem er daglig leder i XU CAPITAL AS?
- Daglig leder i XU CAPITAL AS er Tehua Michael Xu.
- Hva er omsetningen til XU CAPITAL AS?
- XU CAPITAL AS hadde en omsetning på 1,5 millioner NOK i 2025.
- Går XU CAPITAL AS med overskudd?
- Ja, XU CAPITAL AS hadde et positivt årsresultat på 897 976 NOK i 2025.
- Hvor stor er XU CAPITAL AS?
- Etter omsetning er XU CAPITAL AS nr. 5 252 av 8 852 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
- Når ble XU CAPITAL AS stiftet?
- XU CAPITAL AS ble stiftet 2009.
