COMPIDEX
AKTIVAksjeselskapOrg.nr. 917 350 183AVALDSNES

ESPIRA TAREMAREBY AS

Stiftet 201626 ansatte
Driftsinntekter selskap 2025
15.6 mill kr
↗ 5,3 % fra året før
Innsendt selskapsregnskap · NOK
Årsresultat
390k kr
Positivt resultat
Eiendeler
5.9 mill kr
Totalkapital
Ansatte
26
Nr. 978 av 6 288 i bransjen

ESPIRA TAREMAREBY AS er et aksjeselskap registrert i AVALDSNES med organisasjonsnummer 917350183. Selskapet ble stiftet i 2016.

Dette bør du vite

Databaserte observasjoner fra siste tilgjengelige tall. Dette er ikke en kredittvurdering.

Se grunnlaget
Omsetningsutvikling
5,3 %
Omsetningen økte fra 2024 til 2025. Det er 1,1 prosentpoeng over medianen i bransjen.
Driftsmargin
2,5 %
Driften ga positiv margin i 2025. Bransjemedianen var 2,9 %, altså 0,4 prosentpoeng høyere enn selskapet.
Egenkapitalandel
5,3 %
Egenkapitalen utgjorde 5,3 % av eiendelene i 2025. Dette er en beregnet nøkkelverdi, ikke en kredittvurdering.

Analyse av ESPIRA TAREMAREBY AS

I 2025 hadde ESPIRA TAREMAREBY AS en omsetning på 15 649 455 kr, et driftsresultat på 385 220 kr, et årsresultat på 390 328 kr. Selskapets totale eiendeler var 5 907 706 kr, hvorav egenkapitalen utgjorde 315 000 kr.

Omsetningen har økt med 692 % fra 1 976 000 kr i 2016 til 15 649 455 kr i 2025.

Målt i omsetning for 2025 er ESPIRA TAREMAREBY AS nr. 39 166 av 288 807 norske selskaper med registrert omsetning, nr. 978 av 6 288 innen næringsgruppe 85 (tosifret NACE-kode), nr. 339 av 2 092 i Karmøy. Det plasserer selskapet blant de 14 % største i Norge.

Selskapet har levert positivt årsresultat i 3 av 10 regnskapsår mellom 2016 og 2025. Det beste året var 2016 med 612 000 kr i årsresultat.

Antall ansatte har gått ned fra 21 i 2016 til 17 i 2017.

Ved utgangen av 2025 var 95 % av eiendelene finansiert med gjeld (5 592 706 kr), og egenkapitalen var 315 000 kr. Kontantbeholdningen ved årsslutt var 159 000 kr.

ESPIRA TAREMAREBY AS har 26 ansatte.

Selskapet ledes av Trond Jahren som styreleder. Totalt er det registrert 3 roller i ESPIRA TAREMAREBY AS.

De største eierne i ESPIRA TAREMAREBY AS er ESPIRA BARNEHAGER AS (100 %).

ESPIRA TAREMAREBY AS er registrert i Enhetsregisteret 21. juni 2016, registrert i Foretaksregisteret.

Grunnleggende informasjon

Organisasjonsnummer
917350183
Selskapsform
Aksjeselskap
Registreringsdato
21. juni 2016
Stiftelsesdato
26. mai 2016
Næringskode
85.100
Antall ansatte
26

Forretningsadresse

Helganesvegen 47
4262 AVALDSNES
Norge

Kontakt

Selskapsregnskap (2025)

Tallene gjelder den juridiske enheten ESPIRA TAREMAREBY AS. Konserntall, kvartalstall og børsdata kan derfor være annerledes.

Driftsinntekter
15 649 455 NOK
Driftsresultat
385 220 NOK
Årsresultat
390 328 NOK
Sum eiendeler
5 907 706 NOK
Sum egenkapital
315 000 NOK
Ansatte
26
Se komplett regnskap og historikk

Sammenlignet med bransjen

MåltallSelskapetBransjen
Omsetningsvekst+5,3 %+4,2 %
Driftsmargin+2,5 %+2,9 %

Nr. 978 av 6 288 selskaper i næringsgruppe 85 (tosifret NACE-kode) etter driftsinntekter.

Signaturrett

  • signatur
    Styrets leder alene.
  • signatur
    Trond Jahren
  • signatur
    Marit Lambrechts
Se full signaturrett

Registerstatus

ForetaksregisteretMVA-registeretFrivillighetsregisteretTvangsavvikling
BRREG oppdatert 15. oktober 2026
Se juridiske detaljer
Datagrunnlag og oppdateringBRREG · Årsregnskap · Aksjonærregisteret

Foretaksopplysninger og roller kommer fra Brønnøysundregistrene. Regnskapstall bygger på innsendte årsregnskap, mens eieropplysninger er årsspesifikke øyeblikksbilder fra Aksjonærregisteret. COMPIDEX beregner sammenligninger og nøkkeltall fra disse kildene.

Sist oppdatert fra en av kildene: . Les om metode og kilder.

Ofte stilte spørsmål7 svar
Hva er organisasjonsnummeret til ESPIRA TAREMAREBY AS?
Organisasjonsnummeret til ESPIRA TAREMAREBY AS er 917350183.
Hvor holder ESPIRA TAREMAREBY AS til?
ESPIRA TAREMAREBY AS holder til i Helganesvegen 47, 4262 AVALDSNES.
Hva er omsetningen til ESPIRA TAREMAREBY AS?
ESPIRA TAREMAREBY AS hadde en omsetning på 15,6 millioner NOK i 2025.
Hvor mange ansatte har ESPIRA TAREMAREBY AS?
ESPIRA TAREMAREBY AS har 26 ansatte.
Går ESPIRA TAREMAREBY AS med overskudd?
Ja, ESPIRA TAREMAREBY AS hadde et positivt årsresultat på 390 328 NOK i 2025.
Hvor stor er ESPIRA TAREMAREBY AS?
Etter omsetning er ESPIRA TAREMAREBY AS nr. 978 av 6 288 selskaper i sin bransje i Norge (2025).
Når ble ESPIRA TAREMAREBY AS stiftet?
ESPIRA TAREMAREBY AS ble stiftet 2016.